Erdélyi Riport » Nézőpont » 8. oldal
Alakul, mint púpos PSD a prés alatt
A román kormányfő erősebbnek bizonyult, mint a szocdem elnök hitte. Liviu Dragnea kénytelen volt visszalépni, egyelőre Tudose akarata érvényesül. Simon Judit jegyzete.
TOVÁBB
Feledékeny magyarok
S(zinte s)enkit nem zavar Erdélyben, hogy Budapesten meghiúsult a `90 fekete márciusában a magyarok mellett fellépő marosvásárhelyi cigányember emléktáblájának felavatása. Szűcs László jegyzete.
TOVÁBB
Valamilyen Jakab Dezső esete a nemzeti liberálisokkal
A váradi szecesszió mesterétől a bihari botránypolitizálás állócsillagáig. Szilágyi Aladár jegyzete.
TOVÁBB
Orbán, mint közlemény Erdélyben
Hétvégi látogatását felhasználva Orbán Viktor arra is megtanította erdélyi vendéglátóit, hogyan kell negligálni a sajtót. Szűcs László jegyzete.
TOVÁBB
Hát nem a román az első nyelv?
Szilágyi Aladár jegyzete az udvarhelyi áruházi miccs-botrány utóéletéről a váradi kisboltban.
TOVÁBB
Az oszlopos Ponta
Új pártban, a Pro Romániában politizál tovább Victor Ponta. Az igazságszolgáltatási törvény módosítása ismét az utcára vitte az „ellenállókat”, megszólalt Liviu Dragnea, Toader tárcavezető pedig úgy tesz, mintha nem értené, mi a gond. Ponta tudja, de még nem mondja. Simon Judit jegyzete.
TOVÁBB
A mzungunak is tíz ujja van
Ez a mzungu asszony, aki egyébként a Judit névre hallgat, évek óta a pihenőszabadsága nagy részét Kelet-Afrikában múlatja, – szuahéli minősítéséhez illően – vándorolja be a régiót, és minden alkalommal itt, a maszájok között piheni ki bolyongásainak fáradalmait. Szilágyi Aladár jegyzete.
TOVÁBB
A nemzetállam gálája
Szűcs László jegyzete Kövér László kolozsvári nemzetállami jókívánságairól, avagy miért kötelező kelléke a politikus egy kulturális fesztivál megnyitójának.
TOVÁBB
Minden héten háború
„Rettegő embereket mindig könnyebb becsapni, a szükségállapot beálltakor pedig egész ügyesen felfüggeszthető a demokrácia.” Tasnádi-Sáhy Péter jegyzete az amerikai elnök háborús fenyegetőzéseiről.
TOVÁBB
Ideológiai évgyűrűk „Tusványoson”
Ami összeköti a helyi szcénákat, az nem a viszony a bukaresti parlamenthez és minisztériumokhoz, hanem a kötődések a budapesti apparátusokhoz, pénzosztó helyekhez. Tamás Pál írásában öt kérdést körüljárva jut el egyebek közt az erdélyi magyar politikai osztály mozgásteréig.
TOVÁBB